Podsumowanie kolejnej edycji programu Erasmus+

Podsumowanie kolejnej edycji programu Erasmus+

15 listopada odbyła się w naszej szkole konferencja podsumowująca kolejną edycję programu Erasmus+. Obecnością zaszczyciła nas Pani dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa Anna Domańska, przedstawiciele władz dzielnicy, zaprzyjaźnionych firm i prasy lokalnej. Wzięli w niej udział nie tylko uczniowie, którzy wiosną odbyli praktyki w Granadzie, ale również ci, którzy w procesie rekrutacji zakwalifikowali się do wyjazdu wiosną 2024 roku oraz ich rodzice.
Podczas konferencji przygotowanej przez koordynatorów M. Łabudzką, M. Woźniak i A. Łabudzkiego przedstawiono założenia programu Erasmus+ zarówno w sektorze VET, adresowanym do uczniów, jak i w sektorze SCH, którego beneficjentami są nauczyciele korzystający z różnorakich form doskonalenia zawodowego i językowego.
Uczestnicy konferencji mieli okazję prześledzić przebieg stażu uczniów, obejrzeć przygotowaną przez nich stronę internetową oraz film. Miłym akcentem były również hiszpańskie przekąski (tapas). Kandydaci do wyjazdu przyszłorocznego zobaczyli, na czym polega udział w projekcie, usłyszeli, jakie wrażenia mieli ich starsi koledzy. Konferencja ta ma nie tylko stanowić swego rodzaju sprawozdanie z przebiegu projektu, ale przede wszystkim pełni funkcję upowszechniającą idee programów Erasmus+, realizowanych ze środków Unii Europejskiej.

Skip to content