Akademia el12

WARSZTATY FIRMY RAWLPLUG W SIEDZIBIE PRZEDSIĘBIORSTWA EL12:

20 września 2023 r. uczniowie klasy 4F uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez firmę Rawlplug. Spotkanie miało miejsce w krakowskim oddziale Przedsiębiorstwa el12, znajdującym się przy ul. Powstańców Wielkopolskich 7. Warto podkreślić, iż uczniowie klasy 4F od początku pobytu
w naszej szkole brali czynny i zdecydowany udział w programie Akademia el12, za co serdecznie dziękujemy!

Firma Rawlplug z siedzibą we Wrocławiu jest polskim producentem technik zamocowań znajdujących zastosowanie w budownictwie. W swojej ofercie firma ma m.in. różnego rodzaju wkręty, kotwy, narzędzia ręczne, elektronarzędzia. Ponadto przedsiębiorstwo zajmuje się również wykonywaniem testów na budowach, obliczeń projektowych, a także posiada bazę szkoleń w ramach Rawlplug Academy.

Uczniowie z klasy 4F mieli okazję zapoznać się ze sprzętem oraz akcesoriami oferowanymi przez firmę Rawlplug (zwłaszcza kołki rozporowe, kotwy oraz gwoździarki). Ponadto obejrzeli również produkty oferowane przez Hurtownię el12, zwłaszcza osprzęt elektryczny (gniazda, łączniki, dzwonki
i domofony), rozdzielnice, urządzenia ochrony odgromowej oraz szeroką paletę mierników (multimetry cyfrowe, mierniki cęgowe, liczniki). Warto tu podkreślić, iż takie firmy jak Przedsiębiorstwo el12 i Rawlplug mogą w przyszłości oferować pracę naszym absolwentom, nie tylko w Krakowie.

Wycieczka do Przedsiębiorstwa el12 z gościnnym pokazem firmy Rawlplug była doskonałą okazją na poszerzenie wiedzy elektrycznej przez uczniów klasy 4F. Warto podkreślić, iż takie praktyczne warsztaty są bardzo przydatne zwłaszcza dla klasy, która w przyszłym roku będzie już kończyć naszą szkołę. Klasa 4F kształci się w zawodzie Technik elektryk, więc warsztaty te świetnie wpisują się
w tematykę kierunku, zwłaszcza w kontekście egzaminów zawodowych oraz przyszłej pracy i/lub studiów wyższych.

Serdecznie dziękujemy organizatorom warsztatów, firmom: Przedsiębiorstwo el12 oraz Rawlplug. Mamy nadzieję na więcej takich pokazów. Dziękujemy również Panu Profesorowi Stanisławowi Comberowi, wychowawcy klasy 4F za udział w warsztatach oraz opiekę nad klasą.

Opiekunowie Akademii el12 w ZSE nr 1:
Kamil Mazgaj,
Łukasz Siuda,
gabinet 26.

 


ZESZŁOROCZNE SUKCESY

Już wkrótce opublikujemy bieżący ranking szkół w programie Akademia el12. Przypominamy jednak sukcesy, jakie uczniowie naszej szkoły osiągnęli w roku szkolnym 2022/2023:

Zwycięzcą całego cyklu Akademia el12 w skali kraju został uczeń obecnej klasy 5A – Jakub Dudzik, z łączną sumą 13 654 punktów. Uczeń dostał stypendium oraz nagrody rzeczowe od Przedsiębiorstwa el12. Uczniowie na miejscach II-IV również zdobyli nagrody rzeczowe.

Warto tu podkreślić, że aż 7 pierwszych miejsc w skali ogólnopolskiej obsadzili uczniowie naszej szkoły:

– miejsce II: Franciszek Krupa (obecna 4F),
– miejsce III: Wojciech Zielnik (obecna 5A),
– miejsce IV: Kacper Kalicki (obecna 4F),
– miejsce V: Maciej Dyduła (obecna 4F),
– miejsce VI: Daniel Ziemianin (obecna 2F),
– miejsce VII: Jacek Kuczara (obecna 4E).

W ogólnym zarysie w programie Akademia el12 w roku szkolnym 2022/2023 czynny udział brało aż 96 uczniów naszej szkoły, z czego 22 zdobyło minimum 3000 punktów na osobę. Czy w tym roku będzie ponad stu uczniów? Mamy nadzieję, że tak!

Nasza szkoła zdobyła łącznie 242 332 punkty, co dało nam zwycięstwo w rankingu szkół. Organizatorzy programu Akademia el12 przekazali na stan naszej szkoły 5 tabletów, które z pewnością pomogą nam
w przeprowadzaniu bardziej multimedialnych zajęć.

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczniom, którzy zdobywając punkty przyczynili się nie tylko do indywidualnych sukcesów, ale również do wyniku całej szkoły. Ogromnie dziękujemy również organizatorom konkursu – Przedsiębiorstwu el12 za cenne nagrody!

Przypominamy te zeszłoroczne sukcesy, ponieważ mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym uda się je powtórzyć. Będzie to możliwe, ale z Waszym czynnym udziałem. Serdecznie zachęcamy więc uczniów
z wszystkich zawodów naszej szkoły do kontaktu (również tych najmłodszych), ponieważ to konkurs dla każdego!

Opiekunowie Akademii el12 w ZSE nr 1:
Kamil Mazgaj,
Łukasz Siuda,
gabinet 26.

 


Od września 2014 nasza szkoła uczestniczy w programie Akademia el12. Organizatorem programu jest przedsiębiorstwo el 12 sp. z o.o. W programie uczestniczą 4 szkoły z różnych miast Polski. Realizacja przedsięwzięcia ma na celu wsparcie  edukacji w zakresie branży elektrotechnicznej,   promocję nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie elektrotechniki, wsparcie finansowe i materialne uczniów oraz promowanie Organizatora.

Pliki do pobrania:

Galeria zdjęć:


Wycieczka na Targi Energetyczne

W dniu 17.09.2014 r dwudziestu uczniów z klas 2B, 3B i 4A technikum pod opieką prof. Tadeusza Rybaka i Wacława Załuckiego uczestniczyło w 27 Międzynarodowych Targach Energetycznych w Bielsku -Białej ENERGATAB 2014. Wyjazd odbył się w ramach uczestnictwa naszej szkoły w Akademii el12 i był sponsorowany przez firmę OBO Bettermann Polska. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi produktami z zakresu energetyki, automatyki i pomiarów elektrycznych, a także osprzętem elektroinstalacyjnym i zabezpieczeniowym między innymi takich firm jak: OBO Betterman, Erko, Apator, Ergom, Elmega, Tauron, Schneider, Mueller, Hyundai, Technokabel, Dehn, Telefonica i wielu innych. Przegląd urządzeń, przyrządów i materiałów prezentowanych na Targach pozwoli na lepsze przygotowanie uczniów do egzaminów z kwalifikacji zawodowych E.7 i E.8 a także pozwoli szerzej spojrzeć na szeroko pojętą „elektrykę”, jej obecny stan i perspektywy rozwoju. Przyjemnym akcentem było zaproszenie naszej grupy na tort jubileuszowy z okazji 25 – lecia działalności firmy Ergom.

Galeria zdjęć:

 


Podsumowanie Akademii el12 – 2016/2017 – 10 edycja konkursu

Obsługa platformy El12

Zdjęcia z wręczenia nagród:

 


W dniu 17.09.2019 r uczniowie naszej szkoły (6 uczniów z 3br i 27 uczniów z 2F) pod opieką prof. Roberta Czaka i prof. Janusza Janickiego uczestniczyło w 32 Międzynarodowych Targach Energetycznych w Bielsku -Białej ENERGATAB 2019.

To był już nasz piąty wyjazd na targi. Odbył się on w ramach uczestnictwa naszej szkoły w Akademii el12 i był sponsorowany przez firmę Ergom. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi produktami z zakresu energetyki, automatyki i pomiarów elektrycznych, a także osprzętem elektroinstalacyjnym i zabezpieczeniowym między innymi takich firm jak: OBO Betterman, Erko, Apator, Ergom, Elmega, Tauron, Schneider, Mueller, Hyundai, Technokabel, Dehn, Telefonica i wielu innych. Przegląd urządzeń, przyrządów i materiałów prezentowanych na Targach pozwoli na lepsze przygotowanie uczniów do egzaminów z kwalifikacji zawodowych EE.05 a także pozwoli szerzej spojrzeć na szeroko pojętą „elektrykę”, jej obecny stan i perspektywy rozwoju.

Przyjemnym akcentem było zaproszenie na spotkanie przy kawie z właścicielem i prezesem zarządu firmy Przedsiębiorstwo el12 p. Bronisławem Fryt. Na spotkaniu poruszono istotne sprawy dotyczące naszej szkoły, a dotyczące m.in. pomocy zarządu Przedsiębiorstwa el12 przy organizacji praktyk zawodowych czy wakacyjnych stażów naszych uczniów, oraz szkoleń branżowych dla nauczycieli.

Tadeusz Rybak

Koordynator programu

Akademia el12 w ZSE nr 1

Skip to content