Akademia el12

Od września 2014 nasza szkoła uczestniczy w programie Akademia el12. Organizatorem programu jest przedsiębiorstwo el 12 sp. z o.o. W programie uczestniczą 4 szkoły z różnych miast Polski. Realizacja przedsięwzięcia ma na celu wsparcie  edukacji w zakresie branży elektrotechnicznej,   promocję nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie elektrotechniki, wsparcie finansowe i materialne uczniów oraz promowanie Organizatora.

Pliki do pobrania:

Galeria zdjęć:


Wycieczka na Targi Energetyczne

W dniu 17.09.2014 r dwudziestu uczniów z klas 2B, 3B i 4A technikum pod opieką prof. Tadeusza Rybaka i Wacława Załuckiego uczestniczyło w 27 Międzynarodowych Targach Energetycznych w Bielsku -Białej ENERGATAB 2014. Wyjazd odbył się w ramach uczestnictwa naszej szkoły w Akademii el12 i był sponsorowany przez firmę OBO Bettermann Polska. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi produktami z zakresu energetyki, automatyki i pomiarów elektrycznych, a także osprzętem elektroinstalacyjnym i zabezpieczeniowym między innymi takich firm jak: OBO Betterman, Erko, Apator, Ergom, Elmega, Tauron, Schneider, Mueller, Hyundai, Technokabel, Dehn, Telefonica i wielu innych. Przegląd urządzeń, przyrządów i materiałów prezentowanych na Targach pozwoli na lepsze przygotowanie uczniów do egzaminów z kwalifikacji zawodowych E.7 i E.8 a także pozwoli szerzej spojrzeć na szeroko pojętą „elektrykę”, jej obecny stan i perspektywy rozwoju. Przyjemnym akcentem było zaproszenie naszej grupy na tort jubileuszowy z okazji 25 – lecia działalności firmy Ergom.

Galeria zdjęć:

 


Podsumowanie Akademii el12 – 2016/2017 – 10 edycja konkursu

Obsługa platformy El12

Zdjęcia z wręczenia nagród:

 


W dniu 17.09.2019 r uczniowie naszej szkoły (6 uczniów z 3br i 27 uczniów z 2F) pod opieką prof. Roberta Czaka i prof. Janusza Janickiego uczestniczyło w 32 Międzynarodowych Targach Energetycznych w Bielsku -Białej ENERGATAB 2019.

To był już nasz piąty wyjazd na targi. Odbył się on w ramach uczestnictwa naszej szkoły w Akademii el12 i był sponsorowany przez firmę Ergom. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi produktami z zakresu energetyki, automatyki i pomiarów elektrycznych, a także osprzętem elektroinstalacyjnym i zabezpieczeniowym między innymi takich firm jak: OBO Betterman, Erko, Apator, Ergom, Elmega, Tauron, Schneider, Mueller, Hyundai, Technokabel, Dehn, Telefonica i wielu innych. Przegląd urządzeń, przyrządów i materiałów prezentowanych na Targach pozwoli na lepsze przygotowanie uczniów do egzaminów z kwalifikacji zawodowych EE.05 a także pozwoli szerzej spojrzeć na szeroko pojętą „elektrykę”, jej obecny stan i perspektywy rozwoju.

Przyjemnym akcentem było zaproszenie na spotkanie przy kawie z właścicielem i prezesem zarządu firmy Przedsiębiorstwo el12 p. Bronisławem Fryt. Na spotkaniu poruszono istotne sprawy dotyczące naszej szkoły, a dotyczące m.in. pomocy zarządu Przedsiębiorstwa el12 przy organizacji praktyk zawodowych czy wakacyjnych stażów naszych uczniów, oraz szkoleń branżowych dla nauczycieli.

Tadeusz Rybak

Koordynator programu

Akademia el12 w ZSE nr 1

Skip to content