Tygodniowy projekt z grupą z Niemiec (Bremerhaven) – uczymy się z przeszłości dla lepszej przyszłości.

Tygodniowy projekt z grupą z Niemiec (Bremerhaven) – uczymy się z przeszłości dla lepszej przyszłości.

W dniach 12-16.06.2023 dzięki akredytacji w ramach programu Erasmus+ naszą szkołę odwiedziła grupa młodzieży z Schulzentrum Carl-von-Ossietzky-Oberschule w Bremerhaven w Niemczech. Wraz z uczniami z klasy 3B i 3F zmierzyli się z trudnymi tematami dotyczącymi stosunków polsko-niemieckich w przeszłości oraz obszarami współpracy pomiędzy Polakami i Niemcami w teraźniejszości. Szukali też pomysłów na wzmacnianie współpracy tych państw w przyszłości.

Spotkanie było świetną okazją do poznania rówieśników z zagranicy, doskonalenia umiejętności językowych w zakresie języka polskiego, niemieckiego i angielskiego oraz poszerzenia wiedzy historycznej i społecznej.

Skip to content