Wyjście klasy 1F do zakładów ELSTA w Wieliczce

Wyjście klasy 1F do zakładów ELSTA w Wieliczce

W poniedziałek, 6 listopada, klasa 1F wraz z wychowawcą dr inż. Piotrem Boszkowiczem udała się na wycieczkę zawodoznawczą do Wieliczki, do firmy ELSTA. Klasa jest objęta patronatem firmy, na mocy której najlepszy uczeń otrzymuje co miesiąc stypendium naukowe.  Uczniowie mieli spotkanie z przedstawicielami firmy, podczas którego dowiedzieli się krótkiej historii, czym się zajmuje i jaki asortyment produkuje oraz gdzie można spotkać i kto korzysta z ich produktów. Uczniowie mogli zmierzyć się z zadaniami praktycznymi, z którymi na co dzień mierzy się każdy elektryk (zaciskanie kabli) oraz uczestniczyli w licznych konkursach z nagrodami. Następnie wszyscy zwiedzili zakład, zobaczyli jak wygląda codzienna praca w nowoczesnej firmie, przy wsparciu odpowiedniej technologii. Uczniowie mogli porozmawiać z pracownikami, zobaczyć nowoczesny park technologiczny oraz dowiedzieć się jakie zasady i przepisy muszą być przestrzegane  zarówno w warsztacie, jak i na linii produkcyjnej czy w gabinecie inżynierów przy projektowaniu. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i już nie mogą doczekać się praktyk zawodowych w firmie ELSTA.

Skip to content