newspaper

Gazetka

Jako gazetka szkolna staramy się przekazywać ważne informacje. Dbamy o to, by nasze publikacje były wartościowe i ciekawe. Odkrywamy w naszej szkolnej społeczności niezwykłych pasjonatów, których zapraszamy na spotkania. Jednocześnie doskonalimy nasze umiejętności, organizując warsztaty dziennikarskie. To, co nas łączy, to chęć poznawania ważnych zjawisk zmieniającego się świata, a przede wszystkim Waszych opinii i refleksji.

microphone

Wywiady

Jedną z najbardziej atrakcyjnych form naszej działalności są wywiady z ciekawymi osobami. Tematyka spotkań jest bardzo różnorodna i obejmuje na przykład technologię 3 D, VR, fotografię, fotoreportaż czy mnemotechnikę. Każdy może znaleźć coś dla siebie, ponieważ nasze spotkania on-line są kierowane do całej szkolnej społeczności i można w nich wziąć udział jako gość redakcji. Wszystkich, którzy nie są jeszcze zdecydowani, by do nas dołączyć, zachęcamy do zapoznania się z naszym archiwum spotkań.

diamond

Przywileje

Redagowanie gazetki wymaga systematycznej i konsekwentnej pracy, ale w zamian organizowane są wspólne wyjścia do kina, muzeów, teatrów, na które często otrzymujemy dofinansowanie. Za terminowe i rzetelnie wykonane zadania jesteśmy nagradzania miedzy innymi ocenami. Czy warto działać w gazetce? Tak! Można tu poznać tajniki dziennikarstwa oraz innych dziedzin naszego życia, doskonalić umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi osobami oraz zastosować swoją wiedzę informatyczną.