11 listopada 2023 – 105. rocznica odzyskania niepodległości

11 listopada 2023 – 105. rocznica odzyskania niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka. To właśnie 11 listopada 1918 roku zapisał się w historii naszego kraju, jako wyjątkowy dzień, w którym Polska, po 123 latach zaborów, na nowo pojawiła się na mapach świata, jako wolne państwo.
11 listopada to data symboliczna, to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Z tej okazji 10 listopada 2023r. w auli Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie klas drugich zaprezentowali drogę, jaka wiodła Polaków do wolności.
Następnie o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy zebrani włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Uroczyście odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.
Na zakończenie Marysia z klasy 2C w hołdzie dla Niepodległej wykonała pieśni patriotyczne: Uwierz Polsko, O mój rozmarynie. Dekoracja w barwach narodowych – bieli i czerwieni – doskonale dopełniła podniosły nastrój panujący w auli.

Skip to content