Zespól Szkól Elektrycznych nr 1 w Krakowie 简体中文 简体中文 Nederlands Nederlands English English Français Français Deutsch Deutsch Italiano Italiano Polski Polski Português Português Русский Русский Español Español Українська Українська

Jesteś tutaj
Strona główna > Zaczytana szkoła

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Zaczytana szkoła”, którego celem jest popularyzowanie i rozwijanie czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej. Konkurs trwa od listopada do kwietnia bieżącego roku szkolnego, a jego organizatorem jest Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
Przed nami 5 zadań konkursowych, w ramach których odbędą się liczne imprezy promujące czytelnictwo, m.in.: konkursy literackie, turnieje wiedzy, quizy, rozgrywki ze znajomości lektur, a co za tym idzie wyłonienie „Szkolnego Mistrza Czytelnictwa”, spotkania z przedstawicielami zawodów związanych z książką i czasopismami oraz zawodem drukarza. Uczestnicy będą również mogli spróbować swoich sił w twórczości literackiej, pisząc recenzję lub nowe zakończenie wskazanej książki. Natomiast miłośnicy sztuk plastycznych będą mieli możliwość zaprojektować żywą okładkę.
Przed nami pierwszy etap zmagań:

Przed nami  pierwszy etap zmagań:

– sprawdzenie poziomu wiedzy uczniów na temat lektur szkolnych,

wykonanie autorskiej fotografii inspirowanej okładką wybranej książki.

Do udziału w projekcie zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli, ale także rodziców i dziadków oraz lokalną społeczność. Dla zwycięzców czekają nagrody i dyplomy.

Nauczyciele bibliotekarze

Top