Droga i kolacja musi być…

Droga i kolacja musi być…

We wtorek 26.03.2024 grupa teatralna Rezistors wzięła udział w drodze krzyżowej w kościele św. Anny, podczas której młodzi aktorzy rozważali poszczególne stacje, ale w kontekście relacji z samymi sobą i innymi ludźmi. Młodzież musiała się zmierzyć m.in. z pytaniami:

  • Ile razy wydajemy niesprawiedliwe wyroki?
  • Jak często jesteśmy nieszczerzy wobec siebie i innych ludzi?
  • Jak często obgadujemy innych ludzi, odzierając ich z godności?
  • W jaki sposób radzimy sobie z własnymi upadkami, cierpieniem, bólem, bezsilnością?
  • Czy potrafimy przebaczyć?

Droga krzyżowa stała się tradycją naszej grupy od ponad 20 lat. Co roku spotykamy się w Wielkim Tygodniu, by popracować nad własnymi słabościami, przygotowując się do Zmartwychwstania Pańskiego, a potem wędrujemy do Trattorii Soprano, w której świętujemy przy wielkanocnym stole. Dziś również wspólnie „kolacjowaliśmy” a na stole oprócz pysznej pizzy pojawiły się wspaniałe ciasta przygotowane przez Olę, Ritkę i Renatę.
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za fundusze na nasze świętowanie.

Życzymy wszystkim wyjątkowych Świąt Wielkanocnych i zapraszamy na nowy spektakl pt. „Don Matteo – odcinek Amare, Spes, Fides.” Premiera już za miesiąc…

Skip to content