Dzień Babci, Dziadka i Wnuczka

Dzień Babci, Dziadka i Wnuczka

23 stycznia 2024 odbyło się w naszej szkole bardzo miłe spotkanie. Wolontariat zorganizował

Dzień Babci, Dziadka i Wnuczka dla przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej i Domu Dziecka. W tym roku swoją obecnością zaszczyciła nas pani dyrektor DPS Magdalena Nitoń-Trala.

W auli szkolnej najpierw oglądnęliśmy spektakl bożonarodzeniowy przygotowany przez grupę teatralną Rezistors „Gdzie Anioł nie może, tam kobietę pośle” (nagrodzony gromkimi brawami), po którym przystąpiliśmy do rywalizacji o tytuły: Babci Roku 2024, Dziadka Roku 2024 i Wnuczka/Wnuczki Roku 2024. Szkoda, że nie widzieliście walki…..

Uczestnicy spotkania podzieleni na cztery grupy przygotowywali makaronowe korale, urządzali pokazy modelek i modeli, miażdżyli pupami baloniki, tańczyli, skakali, śpiewali. Na końcu przyszedł czas na wybranie tych najlepszych z najlepszych… Babcią Roku 2024 została pani Lucynka, Dziadkiem Roku 2024 pan Marianek a Wnuczką Roku 2024 maleńka Olusia, która pomimo tego, że była najmłodsza wygrywała wszystkie konkurencja dzielnie wspierana przez pana Marianka. Stworzyli team doskonały, który przyniósł zwycięstwo obojgu. Nasi zwycięzcy otrzymali nagrody niespodzianki a wszyscy uczestnicy zabawy torby ze słodyczami. Tym razem to my zaskoczyliśmy seniorów. Wręczyliśmy im na koniec spotkania nietypowy tort – składający się z maleńkich słoiczków z miodem opatrzonych napisami: Wspaniała Babcia, Wspaniały Dziadek. Wzruszyli się nasi przyjaciele… My z resztą też…

Skip to content