Wigilia Rezistors i Wolontariatu

Wigilia Rezistors i Wolontariatu

W poniedziałek 19.12.2022 w auli szkolnej odbyła się po raz dwudziesty Wigilia grupy teatralnej Rezistors, w której od 17 lat bierze również udział Wolontariat. Spotkanie od wielu lat ma charakter wielopokoleniowy, ponieważ uczestniczą w nim nasi absolwenci wraz ze swoimi dziećmi. Tradycyjnie zaczęliśmy od przedstawienia bożonarodzeniowego, po którym była wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem. A potem przy bogato zastawionym stole (pełnym pyszności) przyszedł czas na wspomnienia. Oglądnęliśmy trochę zdjęć, przybliżających historię obu grup i wzięliśmy udział w quizie, w którym nie zabrakło trudnych pytań m.in. o państwa, które odwiedzili członkowie  Wolontariatu i Rezistors. Okazało się, że najczęściej odwiedzaliśmy słoneczną Italię, byliśmy również w Grecji, Hiszpanii, Francji i Czechach. Absolwenci podzielili się z nami ciekawymi i śmiesznymi historiami. Opowiedzieli o początkach swoich miłości, które zaczęły się w grupie teatralnej a skończyły małżeństwami.

Jednak najbardziej wzruszyły nas słowa, że Rezistors i Wolontariat to nie są tylko grupy szkolne, tylko rodzina, do której się wraca.

Skip to content