Wielkanoc w DD i DPS

Wielkanoc w DD i DPS

Wielkanoc to czas, który od wielu lat Wolontariat naszej szkoły przeżywa wraz z przyjaciółmi z Domu Dziecka i Domu Pomocy Społecznej. Dlatego w poniedziałek 11 kwietnia 2022 przygotowaliśmy słodkie upominki, które dzięki pomocy Amadeusza Dżiży z klasy 3AG dotarły do dzieci z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1, w Krakowie.

W dniu 13 kwietnia 2022 odwiedziliśmy seniorów w Domu Pomocy Społecznej. Po raz pierwszy od dwóch lat, mogliśmy się spotkać przy wielkanocnym stole, przy którym pojawili się też wyjątkowi goście np. zastępca Prezydenta  ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta – Andrzej Kulig, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Witold Kramarz.

Radość ze spotkania z seniorami była wielka. Przygotowaliśmy dla naszych przyjaciół nie tylko drobne upominki, ale także małą niespodziankę. Zuzia – wolontariuszka z klasy pierwszej zaprezentowała pokaz żonglowania obręczami. Za swój występ otrzymała gromkie brawa. Nasi przyjaciele nie kryli wzruszenia, że w końcu możemy pobyć razem w realnym świecie. My również bardzo ucieszyliśmy się z tego spotkania.

Skip to content