Wielkanocne malowanie

Wielkanocne malowanie

W tym roku, dzięki temu, że możemy się już uczyć w szkole w trybie stacjonarnym nadrobiliśmy zaległości artystyczne z poprzednich lat. W ramach katechezy poznając historię Triduum Paschalnego uczniowie klas 1A, 2A, 3AG, 3CG, 3EP, 3FP, 4A wzięli udział w ćwiczeniach plastycznych. Nasza młodzież wykazała się ogromną pomysłowością w przygotowywanych pracach plastycznych.  Pojawiły się wydzieranki, pisanki malowane na wacikach kosmetycznych, pisanki malowane rękami. Nie zabrakło również pierniczków wielkanocnych przygotowanych głównie przez maturzystów z klasy 4A oraz uczniów klasy 3CG. Metody plastyczne pomogły zilustrować wydarzenia wielkanocne poprzez zastosowanie bogatej symboliki, pozwoliły również na chwilę relaksu i oderwania się od codzienności.

 

Skip to content