“Karma i kocyś”

“Karma i kocyś”

Kochani! Dziś zakończyliśmy akcję “Karma i kocyk”.  Jesteście wspaniałymi, wrażliwymi ludźmi, dla których bracia mniejsi – często zupełnie bezbronni i chorzy nie są obojętni.  Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności: Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom, Rodzicom i Uczniom naszej szkoły za wszystkie dary ofiarowane zwierzętom ze Schroniska przy ul. Rybnej 3 w Krakowie. Szczególne podziękowania kierujemy do pani  Krystyny Kozak oraz Patryka Kozaka (ucznia klasy 2C) za bardzo duży wkład  w naszą akcję.  Dziękujemy też Bartkowi Bajorskiemu za transport wszystkich rzeczy do Schroniska.  Wśród ofiarowanych rzeczy znalazły się: koce, ręczniki, pościel, karma dla kotów i psów.  Pojawiły się też niespodzianki, które zwierzakom sprawiły ogromną radość: nowiutkie ubranko na chłodniejsze dni, zabawki, smakołyki, nowiutkie legowisko, opatrunki dla zwierząt.  Bardzo Wam dziękujemy za tę wrażliwość i hojność.  Informujemy również, że za zebrane podczas kwesty ciasteczkowej pieniądze, po konsultacji z pracownikami Schroniska zakupiliśmy specjalistyczną karmę dla kociąt.

Chcieliśmy Was też zachęcić do odwiedzin strony Schroniska: http://www.schronisko.krakow.pl/

Może ktoś znajdzie w swoim domu kącik dla małego kociątka lub pieska. Obecnie w Schronisku na adopcje czeka ponad 400 kotów i około 300 psów.  Czekają one na kogoś, kto zechce je pokochać i dać dom na zawsze.  Proponujemy Wam też  adopcję na odległość np. całą klasą można objąć pomocą  konkretnego psiaka lub kociaka. Więcej informacji pod linkiem: http://www.schronisko.krakow.pl/Adopcje_na_odleg%C5%82o%C5%9B%C4%87/Regulamin_adopcji_na_odleg%C5%82o%C5%9B%C4%87/

Schronisko organizuje również spotkania, w czasie których można przyjść w wyznaczonym dniu  i okazać trochę czułości kotom. Więcej informacji: https://www.facebook.com/KTOZschronisko/

Serdecznie zachęcamy Was do odwiedzin Schroniska. Czekają tam spragnione miłości maluchy i starszaki, które potrafią się odwdzięczyć ogromnym przywiązaniem do tych, którzy zechcą ich przygarnąć.

Wolontariat ZSE nr 1

Skip to content