„Zaczytana szkoła” – wyniki konkursu czytelniczego

„Zaczytana szkoła” – wyniki konkursu czytelniczego

W październiku 2020 roku nasza szkoła przystąpiła do XXXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Zaczytana szkoła organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

W ciągu ostatnich 5 miesięcy uczniowie klas I-IV przystąpili do szkolnego konkursu znajomości lektur  w czterech kategoriach. Na każdym poziomie wyłoniono zwycięzców, czyli Szkolnych Mistrzów Czytelnictwa.

Już 8 października 2020 r. w auli szkolnej spotkali się przedstawiciele klas pierwszych, aby wziąć udział w Szkolnym Konkursie Mitologicznym.

Zwyciężył Krzysztof Turecki z klasy ID, drugie miejsce zajął Cezary Zajfryd, a trzecie – Jakub Prokopek, obaj z klasy IC.

Szkolni Mistrzowie Czytelnictwa wzięli udział w XXVII Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku organizowanym przez Centrum Kultury Podgórze. W czasie konkursu musieli  wykazać się wiedzą z zakresu greckiej mitologii, literatury, teatru, sztuki, filozofii i historii starożytnej. Nasi uczniowie nie zawiedli bowiem: Cezary Zajfryd zajął drugie miejsce, a Krzysztof Turecki  czwarte.

7 grudnia 2020 r.  do testu z „Makbeta” W. Szekspira przystąpiło 164 uczniów ZSE, głównie przedstawicieli klas drugich.

Bezkonkurencyjny okazał się Radosław Adamus z klasy IIEP, który w rekordowym czasie 6 minut 55 sekund odpowiedział na 30 pytań konkursowych i tym samym uzyskał tytuł Szkolnego Mistrza Czytelnictwa w kategorii klas drugich.  

Za nim uplasowali się:

Maksymilian Krześniak       z 2EP,

Mateusz Tomasik                 z 2CP,

Jakub Budek                            z 2CP,

Konrad Podgórski                   z 4B.

Natomiast 17 grudnia 2020 r. do testu sprawdzającego znajomość „Lalki” B. Prusa przystąpiło 223 zawodników z klas trzecich i czwartych. Uczestnicy musieli odpowiedzieć -w jak najkrótszym czasie- na 42 pytania .

 Rewelacyjną znajomością dzieła B. Prusa wykazał się Maciej Wiatr z klasy 3C, który bezbłędnie rozwiązał wszystkie zadania w czasie 16:08 min. i został Szkolnym Mistrzem Czytelnictwa w kategorii klas trzecich. Zaraz za nim uplasowała się uczennica klasy 3A Julia Pijanowska, która w rekordowym czasie 06:22 min. odpowiedziała na 41 pytań. 20 sekund później test ukończył Wojciech Natanek z klasy 3E.  W czołówce znaleźli się również uczniowie klasy 3C Damian Pachoł oraz Dawid Puchała. Równie mistrzowski wynik osiągnął Michał Czeczótko z klasy IVB.

Ostatni etap konkursu czytelniczego odbył się 8 lutego 2021 r. Do testu wiedzy z „Przedwiośnia” S. Żeromskiego przystąpiły klasy czwarte, w sumie 112 osób.

Tytuł Szkolnego Mistrza Czytelnictwa w tej kategoriiuzyskał Bartłomiej Fryczek z klasy 4D, który w niecałe 6 minut rozwiązał poprawnie 30 zadań. Zaraz za nim znalazł się Kamil Strupczewski z klasy 4F z wynikiem 30 zadań/13:47 min. oraz Dawid Ciężadlik z klasy 4Dz wynikiem 29 zadań/7min.

                 Zwycięzcom GRATULUJEMY, a uczestnikom dziękujemy za dział!!!

                                                                                       Nauczyciele bibliotekarze

Skip to content