„Pirackie przygody” wolontariatu

„Pirackie przygody” wolontariatu

18.11.2017 Wolontariat naszej szkoły zorganizował spotkanie z seniorami z Domu Pomocy Społecznej oraz dziećmi z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 pod hasłem „Pirackie przygody”.
Uczestnicy spotkania wzięli udział w grach dydaktycznych oraz zabawach sportowych m.in. musieli walczyć z ośmiornicą, stawić opór kulom armatnim, przejść przez bagno, uciekać przed szalonym rekinem. Pokonywali też tysiące mil, dzielnie wiosłując, by dotrzeć na Czekoladową Wyspę, gdzie tubylcy nauczyli ich tańca Chocolata. W czasie zmagań wszyscy uczestnicy mogli się posilić pysznymi ciastami przygotowanymi przez wolontariuszy. Spotkanie zakończyło się znalezieniem skarbu piratów, czyli 400 złotych, czekoladowych monet. Radość i uśmiech towarzyszył wszystkim piratom przez cały czas. Zabawa była tak dobra, że wszyscy umówili się na kolejne spotkanie z okazji św. Mikołaja.
Po skończonej zabawie, wolontariusze wzięli udział w warsztatach pt. „Miłość, empatia i bezinteresowność.” Pracując w grupach starali się m.in. odpowiedzieć na pytania:
– Jaki powinien być wolontariusz?
– Co mi daje praca w wolontariacie?
– W jaki sposób miłość, empatia i bezinteresowność wpływają na rozwój wolontariusza?
Warsztaty zakończyły się wspólnym spotkaniem przy stole, gdzie tym razem królowała pyszna pizza.

Skip to content