Piknik Matematyczny CNK

Piknik Matematyczny CNK

Podczas Pikniku Matematycznego, który odbył się 14 marca w Centrum Nauki Kopernik, wspólnie z innymi uczestnikami programu mPotęga, ustanowiliśmy Rekord Polski w łańcuchowym rozwinięciu liczby Pi! Utworzyliśmy najdłuższy w historii Polski „żywy” łańcuch obrazujący tę niesamowitą liczbę. Wynosi on 149,7 metrów i 330 osób!
Uczestniczyliśmy również w wykładzie o podziwu godnej liczbie Pi oraz mogliśmy rozwijać pasję do matematyki na przygotowanych stanowiskach z grami, łamigłówkami i doświadczeniami matematycznymi (jak np. metoda Buffona). Wszystkie z nich zostały przygotowane przez wolontariuszy z „Projektora Wolontariat Studencki”. A potem do woli mogliśmy zwiedzać ekspozycję w Centrum Nauki Kopernik. Aktywnie korzystaliśmy z wszelkich atrakcji jakich one dostarczają!

Więcej zdjęć: TUTAJ

Skip to content