Wycieczka do firmy ASTOR

Wycieczka do firmy ASTOR

Dnia 3 kwietnia 2016 dwie klasy: 1C i 1D wraz z opiekunami: p. Grażyną Krawczyk, p. Przemysławem Górką, p. Agnieszką Samborek i p. Katarzyną Obarą stawiły się – w pewnych odstępach czasowych – w firmie Astor, żeby uczestniczyć w małym szkoleniu z robotyki.
Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z robotami marki Kawasaki oraz Epson. Pierwszy robot, o którym opowiedział oprowadzający grupę pan Tomek, spawał ramę motocykla. Kolejny przeznaczony był do segregowania produktów na taśmie produkcyjnej. Poprzez analizę optyczną obiektów precyzyjnie segregował elementy rozrzucone chaotycznie na podajniku. Na końcu, przy stolikach szkoleniowych, omówiony został sposób poruszania się robotów, a dla chętnych była możliwość sterowania robotem!

Dziękujemy Zarządowi Firmy ASTOR za możliwość uczestniczenia w warsztatach, a panu Tomkowi za wprowadzenie nas w świat robotów.

Skip to content