II Maraton Świętych za nami

II Maraton Świętych za nami

W dniu 8.12.2016 katechetki naszej szkoły zorganizowały po raz drugi „Maraton Świętych”, w których wzięli udział uczniowie klas I-IV. Celem konkursu było przybliżenie postaci świętych patronów oraz poznanie miejsc z nimi związanymi.

Klasy pierwsze przedstawiły historię św. s. Faustyny Kowalskiej. Przygotowywały plan dwudniowej wycieczki po Polsce. Mogliśmy odwiedzić m.in.: Głogowiec, Poznań, Łódź, Kraków. Wśród najlepszych drużyn znaleźli się uczniowie klas: 1 I, 1B, 1 D.

Klasy drugie ukazywały postać św. Jadwigi Andegaweńskiej – Króla Polski. Miejsca na podium zajęli uczniowie z klas: 2A, 2B, 2C.

Trzecie klasy zmierzyły się z życiorysem św. Gianny Beretta Molla m.in.: przygotowując kanapkę wartości, przedstawiając za pomocą inscenizacji jej hobby. Wśród najlepszych znaleźli się uczniowie klas: 3A, 3B, 3F.

Młodzież maturalna oprowadziła publiczność oraz jury szlakiem św. Jana Kantego. Przygotowała inscenizacje ukazujące znane legendy krakowskie, a także wygłosiła swoje pierwsze w życiu prelekcje na zadany temat. Najlepszymi okazali się uczniowie klas: 4D, 4A, 4C.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Skip to content