Z aplikacją „HelpHunters” na olimpiadę „Zwolnieni z teorii”

Z aplikacją „HelpHunters” na olimpiadę „Zwolnieni z teorii”

Uczniowie klasy 2C stworzyli aplikację mobilną „HelpHunters”, która opiera się na pomaganiu w drobnych, codziennych pracach. Teraz wraz ze swoim pomysłem biorą udział  w największej w Polsce olimpiadzie dla szkół średnich „Zwolnieni z teorii”.

Uczniowie „Elektryka” stworzyli aplikację mobilną „HelpHunters”, która opiera się na pomaganiu w drobnych, codziennych pracach. Potrzebujący nadaje zadanie, które jest wypełniane przez wolontariusza. Osoba pomagająca jest wynagradzana punktami w aplikacji, które przekładają się na nagrody.

Z aplikacji może korzystać każdy, kto potrzebuje pomocy. Aplikacja zyskała patronat firm takich jak: Autopay, Capgemini, czy też Fundacji BGK.

Działalność młodych i zdolnych programistów łączy ludzi niezdolnych zwykle do wykonania określonych czynności z osobami, które mogą im pomóc. Jedną z tych czynności, która może być trudna dla pewnych osób, a z którą mogą pomóc wolontariusze użytkowanie i zrozumienie nowoczesnej technologii. Dzięki pomocy jaka jest oferowana poprzez wolontariuszy, możemy działać pozytywnie nad inkluzywnością technologiczną, włączając coraz więcej osób w sferę nowych technologii.

Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” to platforma dla studentów i licealistów do tworzenia własnych projektów społecznych. Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania. Zwycięzcy olimpiady otrzymują z kolei „Złote Wilki” – nagrody dla najlepszych projektów w Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się z aplikacją na stronie projektu: www.helphunters.pl

Skip to content