11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10 XI w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W trzech turach obejrzeli ją uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Uroczystość tę uświetnili swą obecnością:

  • Dyrektor Naczelny ZSE Pan Andrzej Matyja
  • Pani Dyrektor Iwona Łopatka
  • Pan Kierownik Krzysztof Dębowski
  • oraz zaproszony gość – Pan Kapitan Władysław Zawiślak, który przygotował dla uczniów klas II A oraz IIE prelekcję na temat „Rozwój świadomości patriotycznej”.

Podczas akademii zaprezentowana została uczniom dramatyczna historia Polski od końca XVIII wieku aż do odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku. Widzowie nie tylko mogli przypomnieć sobie znane z lekcji fakty historyczne ale także obejrzeć prezentację będącą niejako tłem dla przedstawianych treści. Uczniowie klasy IIG zaśpiewali kilka znanych pieśni patriotycznych, a dzięki wyświetleniu tekstów wykonywanych piosenek na ekranie, do wspólnego śpiewu mogli włączyć się wszyscy. Natomiast uczniowie klasy IIF recytowali wiersze ukazujące miłość do ojczyzny naszych przodków. Na zakończenie akademii wyświetlona została prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów klasy IIE.

Akademię z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowali uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami:
– IIF (wychowawca A. Błąkała-Piec) oraz IIG (wychowawca R. Krotoszyńska) – akademia, prezentacja, recytacja i śpiew
– IIE (wychowawca I. Góralczyk-Buryło) – prezentacja multimedialna oraz zaproszenie gościa honorowego
– IIA (wychowawca J. Lorys) – przygotowanie wystroju auli.

Za wystrój szkoły odpowiadają klasy drugie ze swymi wychowawcami – Panem Andrzejem Rejmanem i Panem Robertem Czakiem.

Wszystkim organizatorom, uczestnikom oraz gościom serdecznie dziękujemy.

Skip to content