SPOTKANIE MŁODZIEŻY POLSKO-NIEMIECKIEJ W RAMACH WYMIANY MIĘDZYSZKOLNEJ W LIPSKU W DNIACH 25.09.2023-29.09.2023.

SPOTKANIE MŁODZIEŻY POLSKO-NIEMIECKIEJ W RAMACH WYMIANY MIĘDZYSZKOLNEJ W LIPSKU W DNIACH 25.09.2023-29.09.2023.

Uczniowie ZSE znów wyruszyli w świat. Tym razem odwiedzili Lipsk, gdzie w ramach wymiany spotkali się z młodzieżą z Goethe Gymnasium. Spotkanie współfinansowała Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży. W ramach wymiany uczestnicy zwiedzili miasto, odwiedzili Polski Instytut z siedzibą w Lipsku, wspięli się na pomnik Bitwy Narodów, wzięli udział w lekcjach w partnerskiej szkole, przeprowadzili eksperymenty chemiczne na Uniwersytecie w Lipsku i spędzili aktywnie czas z rówieśnikami z Niemiec na ściance wspinaczkowej i przy grillu. Dyrektor Goethe Gymnasium Herr Coccejus podarował naszej szkole tablicę symbolizującą współpracę obu szkół. Czas minął bardzo szybko. Pozostaną za to cudowne wspomnienia wspólnie spędzonych chwil. Młodzi ludzie mają coraz większą świadomość tego, jak ważna jest umiejętność posługiwania się językami obcymi we współczesnym świecie. Słowa austriackiego filozofa Ludwiga Wittgensteina, “Die Grenzen meiner Sprache bedeuten die Grenzen meiner Welt” (Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata) potwierdzają te odczucia.
Czekamy na kolejne spotkania.
Skip to content