„Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX w.”

„Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX w.”

7 czerwca 2023 roku w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbył się uroczysty finał ogólnopolskiego konkursu „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX w.” na etapie wojewódzkim.
Miło nam poinformować, że uczniowie ZSE: Paweł Wójcik, Cezary Zajfryd, Adam Więcek(klasa 3C, zespół I), Adam Przeklasa, Przemysław Górszczak(klasa 2D, zespół II), Gabriel Wojciechowski, Victor Sulik(klasa 1A, zespół III) zostali laureatami konkursu i otrzymali – oprócz nagród książkowych i dyplomów – nagrodę specjalną tj. Indeksy na dowolnie wybrany kierunek studiów na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Komisja Konkursowa dysponowała 10 indeksami, z których aż 7 przypadło w udziale uczniom ZSE nr. 1.
Odział IPN reprezentował dr M. Wenklar, zastępca dyrektora, Małopolskiego Kuratora Oświaty – wice kurator H. Cimer, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie dr P. Krokosz.
W konkursie wzięły udział 3 zespoły uczniowskie, które przygotowały prace multimedialne zawierające nagrania i wywiady z żywymi świadkami historii, osobami mieszkającymi przed II wojną światową na Kresach Wschodnich RP, które były zesłane na Sybir lub w głąb Związku Sowieckiego.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje nagrodzona przez Komisję praca pisemna ucznia klasy 2D – Szymona Petrowa pt. „Akcja Burza na Wołyniu, w Wilnie i we Lwowie”

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Skip to content