Spotkanie Jesteś superbohaterem

Spotkanie Jesteś superbohaterem

5 czerwca 2023 roku Wolontariat naszej szkoły zorganizował spotkanie z okazji Dnia Dziecka dla dzieci z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1, w Krakowie pt. Jesteś superbohaterem, w którym udział wzięli również rodzice i krewni grupy teatralnej Rezistors. Imprezę rozpoczęła grupa teatralna prezentując zaproszonym gościom spektakl Świat nie jest czarno-biały. Następnie wszyscy podzielili się na zespoły dwuosobowe, które otrzymały karty pracy i wyruszyły walczyć w konkurencjach przygotowanych przez wolontariuszy, by zdobyć tytuł Superbohatera.

Walka była zacięta. Nasi goście skakali w workach, rzucali balonami z wodą do tarczy (przygotowanej przez Ignacego z kl.3D), strzelali do bramki, żonglowali piłkami. Musieli także wykazać się wiedzą na temat niesienia pomocy innym – odpowiadając na trudne pytania. Na końcu mogli zdobyć dodatkowe punkty, biorąc udział w przeciąganiu liny. Po zmaganiach sportowo – intelektualnych wszyscy spotkali się w auli szkolnej na słodkiej uczcie (przygotowanej przez wolontariuszy).  Na koniec odśpiewaliśmy „hymn” spotkania:

Jesienią, wiosną, zimą czy latem

Przydać się może superbohater

Zjeść umie całą na obiad zupę

Taki bohater jest zawsze super

Franek, Antek czy Małgosia

Lenka, Hania, Bartek, Zosia

Weronika, Klara, Jaś,

Baśka, Wojtek no i Staś

spójrz wokół nie uwierzysz

sami superbohaterzy

Jesienią, wiosną, zimą czy latem

Przydać się może superbohater

Zjeść umie całą na obiad zupę

Taki bohater jest zawsze super.

(cyt.za: Ekstra-Nutki (Tomasz Piotr Nowaczyk) feat Olga Łasak)

Potem nastąpił najbardziej wyczekiwany moment – wręczenie nagród i prezentów. Dzieci otrzymały paczki z grami i słodyczami. Każdy uczestnik dostał  również maskotkę.

Dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania p. Elżbiecie Zabrzeńskiej oraz nauczycielom

WF-u za wypożyczenie sprzętu sportowego. Składamy też serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się we wspólną zabawę podczas spotkania.

Skip to content