“Zwolnieni z teorii”

“Zwolnieni z teorii”

W naszej szkole, już od września, ambitna grupa uczniów z klasy IC ciężko pracowała, aby stworzyć projekt na konkurs “Zwolnieni z teorii”. Ci młodzieńcy to: Maksymilian Kapela, Piotr Łopatecki, Bartosz Koza, Jan Skrobot, Dmytrii Mehalatii i Maciej Biegun. Po tych wielu miesiącach pracy, udało im się stworzyć stronę internetową o nazwie Carboleon, którą można znaleźć pod adresem  carboleon.eu. Ta strona internetowa i grupa, która ją stworzyła, jest skupiona na tym, aby edukować o problemach związanych z jakością powietrza i pokazywać jego stan, zanieczyszczenia oraz warunki atmosferyczne na całym świecie. Pierwsza strona, pozwala wyszukać miasto wybrane przez Was i sprawdzić jego warunki atmosferyczne, zanieczyszczenie powietrza oraz prognozę pogody. Kolejne dwie sekcje to “o nas” i “kontakt”. Tam można znaleźć więcej informacji o naszym Zespole, formę kontaktu i nasze social media. Mamy również na naszej stronie globalną mapę zanieczyszczeń, która działa w czasie rzeczywistym. Ostatnia sekcja, którą zawiera ta strona, to “dodatkowe informacje o zanieczyszczeniu”. Tam możecie znaleźć informacje typu: “czym jest zanieczyszczenie?”, “Jak zwalczyć zanieczyszczenie?”, “Czemu powinno cię obchodzić zanieczyszczenie powietrza?” oraz “Jak możesz się uchronić przed zanieczyszczeniem?”. Wszystko to jest dostępne za darmo, bez reklam. Można więc w każdym momencie odwiedzić tę stronę – zapraszamy!

Skip to content