Sukcesy literackie

Sukcesy literackie

Uczniowie naszej szkoły to nie tylko przyszli specjaliści w niezwykle ważnych dziedzinach. To także młode osoby realizujące swoje, często nieoczywiste, pasje. W tym roku szkolnym możemy pochwalić się sukcesami literackimi.
W listopadzie odbyła się dwudziesta dziewiąta edycja Krakowskiego Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku organizowanego przez Centrum Kultury Podgórza.

Uczestnicy mogli się w nim zmierzyć w konkursie literackim, plastycznym, recytatorskim oraz w teście wiedzy o mitologii i antyku. W tegorocznym konkursie kolejny raz wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. I kolejny raz nasi uczniowie odnieśli sukces! Patrycja Konieczna z klasy 3D przygotowała recytację wiersza Wisławy Szymborskiej „Monolog dla Kasandry”. Jury nagrodziło ją wyróżnieniem. Mateusz Steczek z klasy 4D napisał inspirowany poezją Horacego wiersz, który zagwarantował mu pierwsze miejsce.

W grudniu Mateusz Steczek otrzymał wyróżnienie w wojewódzkim konkursie „Wydarzyło się w Krakowie. Kraków – Stare Miasto, wieści z podwórek, ulic, zaułków”. Komisja konkursowa doceniła jego opowiadanie pt. „Kamienne twarze”. Trzeba dodać, że konkurs ten jest od wielu lat organizowany przez Śródmiejskie Centrum Kultury Młodzieży.
Ponownie okazało się, że uczniowie klas informatycznych znają się nie tylko na obsłudze komputera, ale także na literaturze. Gratulujemy!

 

Skip to content