Spotkania ze świętym Mikołajem

Spotkania ze świętym Mikołajem

W tym roku dzięki ofiarności społeczności naszej szkoły św. Mikołaj spotkał się ze wszystkimi przyjaciółmi szkolnego Wolontariatu.

Wieczorem 5 grudnia 2022 zapukał do domu Lenki, przywożąc jej dwa, duże, worki plastikowych zakrętek oraz wspaniałego, wielkiego, pluszowego psa. Szkoda, że nie widzieliście miny mamy Lenki, która wyrażała nie tylko zaskoczenie, ale i wielkie wzruszenie.

6 grudnia 2022 w auli naszej szkoły św. Mikołaj spotkał się z dziećmi z Domu Dziecka oraz seniorami z DPS na słodkiej uczcie przygotowanej przez Wolontariat. Zanim jednak obdarował wszystkich prezentami, zaprosił uczestników spotkania do wspólnej zabawy. Seniorzy i dzieci śpiewali, tupali, klaskali w rytm piosenki: Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem…

Następnie wszyscy wzięli udział w warsztatach plastycznych, tworząc ozdoby świąteczne i łańcuchy choinkowe. Były to konkurencje na czas, dlatego nasi przyjaciele dzielnie kleili, rysowali, wydzierali kolorowe papiery, tworząc małe dzieła sztuki. Po zabawach plastycznych i ruchowych przyszedł czas na prezentację, podczas której wszyscy utrwaliliśmy wiadomości na temat życia św. biskupa Mikołaja. Po czym wszyscy uczestnicy wzięli udział w quizie. Nie zabrakło trudnych pytań np.: co to jest manna św. Mikołaja?, który znany pisarz przedstawił postać św. Mikołaja w Boskiej komedii?

Po wszystkich konkurencjach św. Mikołaj wręczył prezenty naszym przyjaciołom z Domu Dziecka oraz Domu Pomocy Społecznej.

Podczas tego spotkania nie zabrakło również niespodzianek. Nasi seniorzy kolejny raz nas zaskoczyli i dostaliśmy od nich potężny, pyszny tort – z resztą zobaczcie sami na zdjęciach.

7 grudnia św. Mikołaj spotkał się kolejny raz z dziećmi z Domu Dziecka. Tym razem dzięki pomocy pana Stanisława Świataka, Mikołaja Świataka i Kuby Janawy do naszych podopiecznych trafiło 20 dużych kartonów ze słodyczami, ubraniami, kosmetykami, grami, książkami i środkami czystości.

Składamy serdeczne podziękowania panu Stanisławowi Światakowi za pomoc w transporcie oraz naszym niezawodnym wolontariuszom z klasy 4EP Mikołajowi i Kubie.

Dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom, dzięki którymi św. Mikołaj mógł przygotować prezenty dla Lenki, dzieci z Domu Dziecka i seniorów z Domu Pomocy Społecznej.

Skip to content