XV Wojewódzki Konkurs Wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej”

XV Wojewódzki Konkurs Wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej”

Jury XV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej” ogłosiło listę zwycięzców. W gronie najlepszych znalazła się uczennica klasy 3A JULIA PIJANOWSKA, która zdobyła III miejsce i tytuł laureatki.

Konkurs obejmował dwa bloki zagadnień: mitologię grecką i wybrane zagadnienia dotyczące kultury. Uczestnicy mieli okazję wykazać się  biegłością w rozpoznawaniu bohaterów oraz wiedzą na temat teatru grecko-rzymskiego i innych budowli starożytności. Młodzież przygotowywała się do udziału w wydarzeniu podczas specjalnie przygotowanych prelekcji. Konkurs jest objęty patronatem honorowym Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content