„Zaczytana szkoła”

„Zaczytana szkoła”

Konkurs na recenzję ulubionej książki lub nowe zakończenie wybranego utworu został rozstrzygnięty.

Miło nam poinformować, że kolejny konkurs w ramach programu „Zaczytana szkoła” został rozstrzygnięty. W dniu 15.02.2021 minął termin nadsyłania prac literackich. Tym razem zadaniem uczestników było napisanie recenzji ulubionej książki lub nowego, zaskakującego zakończenia wybranego utworu. Młodzież dostarczała prace od 18.01.2021 do 15.02.2021 w wersji elektronicznej, a jury w składzie:

przewodnicząca: Urszula Baraniec,

członkowie: p. Zofia Malinowska, p. Izabela Góralczyk- Batko

dokonało oceny tekstów i po podsumowaniu punktów wyłoniło zwycięzców. W kategorii recenzja ulubionej książki:

I miejsce zajął Kacper Błaszczyk z klasy 2CP za recenzję Re: Zero. Życie w Innym Świecie  Tappeia Nagatsukiego,

II miejsce zajęła Julita Zawadzka z klasy 2EP za recenzję powieści z gatunku fantasy Żniwiarz. Pusta noc Pauliny Hendel,

wyróżnienie otrzymał Marcin Skrzyński z klasy 2CP za recenzję powieści przygodowej Wiesława Wernica Tropy wiodą przez prerię.

W kategorii nowe, zaskakujące zakończenie wybranej książki/opowiadania bezkonkurencyjny okazał się:

Paweł Wójcik z klasy 1C, który zajął I miejsce za zredagowanie  nowego, nieoczekiwanego zakończenia „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy oraz zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach organizowanych w ramach projektu „Zaczytana szkoła”. Niebawem ruszy cykl zajęć, spotkań, wycieczek poświęconych zawodom bibliotekarza, księgarza, drukarza i pisarza.

Nauczyciele bibliotekarze

Skip to content