Święty Walenty u naszych podopiecznych

Święty Walenty u naszych podopiecznych

14 lutego tradycyjnie obchodzimy dzień świętego Walentego – patrona nie tylko zakochanych, ale wszystkich, którzy chcą sobie okazać odrobinę życzliwości, radości, przyjaźni i wsparcia. Dlatego w tym czasie pomyśleliśmy o dzieciach z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 oraz seniorach z Domu Pomocy Społecznej.

Dla naszych najmłodszych przyjaciół przygotowaliśmy pięćdziesiąt laurek, w których pojawiły się śmieszne wierszyki, mające wzbudzić radość na buziach. Rysowaliśmy, wyklejaliśmy, drukowaliśmy i mocowaliśmy kokardki na laurkach – nie było to łatwe zadanie szczególnie dla chłopców :), ale daliśmy radę. Do walentynkowych karteczek dołożyliśmy trzy torby słodyczy i wszystkie prezenty zawieźliśmy dzieciom. Radość była wielka, bo nie spodziewali się takiej niespodzianki.

Seniorom upiekliśmy babeczki z serduszkami oraz przygotowaliśmy „walentynkę” – niespodziankę, na której umieściliśmy zdjęcia wolontariuszy oraz naszych przyjaciół. Radość w DPSie była wielka. Babeczki sprawiły przyjemność podniebieniom, ale „walentynka” ucieszyła serca naszych seniorów.

My również otrzymaliśmy piękny prezent. Nasi przyjaciele nagrali dla nas piosenkę „Serduszko puka w rytmie czacza” oraz życzenia walentynkowe. Bardzo nas zaskoczyli swoim wykonaniem, ale także wzruszyli, że o nas pamiętali.

Skip to content