Projekt eTwinning – MYSTERİOUS CİPHERS

Projekt eTwinning – MYSTERİOUS CİPHERS

Wspólnie z partnerami ze szkół z Turcji, Słowacji, Chorwacji, Czech, Francji, Litwy, Rumunii, Serbii, Hiszpanii i Szwecji rozpoczęliśmy kolejny projekt eTwinning – MYSTERİOUS CİPHERS. Szyfrowanie jest dobrym przykładem wykorzystania matematyki w naszym życiu i od wieków jest wykorzystywane przez ludzi do tajnej komunikacji. Obecnie jest używane w szerokim zakresie, od ochrony danych osobowych po bezpieczeństwo kraju. Chociaż szyfrowanie jest obecnie wykonywane za pomocą programów komputerowych przy użyciu bardziej złożonych metod, jest oparte na starych metodach matematycznych. W tym projekcie zostaną zbadane niektóre metody szyfrowania używane w historii, a następnie uczniowie będą pisać zaszyfrowane listy do swoich rówieśników za pomocą tych metod lub własnych unikalnych metod. Ponadto – mamy nadzieję – że polubią matematykę i zabawne zadania projektowe.

Skip to content