Maturzyści na Jasnej Górze

Maturzyści na Jasnej Górze

W Wielki Wtorek – 16 kwietnia 2019 maturzyści z klas 4A, 4G, 4C i 4B wczesnym rankiem wyruszyli autokarem na pielgrzymkę do Matki Bożej Jasnogórskiej. Po przybyciu na miejsce wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej na wałach okalających klasztor. O godzinie 11.00 uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w kaplicy Cudownego Obrazu, po której złożyliśmy nasze prośby i podziękowania w ręce Matki Bożej, zawierzając jej dorosłe życie.

Po czym zwiedziliśmy Bazylikę, Skarbiec, Salę Rycerską, muzea w  Bastionie Świętego Rocha. Oglądnęliśmy też szczególny prezent podarowany przez artystę malarza Dudę-Gracza – Golgotę jasnogórską. Dowiedzieliśmy się trochę na temat historii klasztoru jasnogórskiego oraz zakonu ojców Paulinów, którzy opiekują się tym miejscem. Po krótkiej przerwie na jedzenie wsiedliśmy znów do autokaru i około godziny 17.00 byliśmy w Krakowie. Co zostało z pielgrzymki? Wspomnienia, trochę wiedzy, radość, że mogliśmy spędzić ten dzień w tak wyjątkowym miejscu. Dostaliśmy też drobne upominki: różańce z Ziemi Świętej oraz obrazki Matki Bożej Jasnogórskiej. W naszej intencji zostanie odprawiona Msza Święta w kaplicy Cudownego Obrazu 4 maja 2019 o godz. 15.30.

Skip to content