Krakowski Wielobój Siłowy 2019

Krakowski Wielobój Siłowy 2019

W dniu 21.02.2019r. w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie odbyła się siódma edycja zawodów sportowych KWS Krakowski Wielobój Siłowy. Zawody rozgrywane były w ramach rywalizacji Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

Zmagania finałowe poprzedziły eliminacje, które odbyły się tydzień wcześniej. W eliminacjach wystartowało dziewiętnaście reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych. Do finału awansowało dziesięć trzyosobowych zespołów.

KWS to zawody (K) kondycyjno (W) wytrzymałościowo (S) siłowe. Zawodnicy startujący w turnieju muszą posiadać cechy ”skończonego” atlety. Nie są to zawody, w których zwycięża duża masa mięśniowa i siła. W KWS wygrywają zawodnicy, którzy przejawiają najlepsze przygotowanie wytrzymałościowo siłowe i doskonale wypracowaną kondycję tlenową. W zawodach startuje młodzież wyselekcjonowana przez nauczycieli WF. Są to najczęściej lekkoatleci, zawodnicy sportów walki i inni amatorzy sportów siłowych.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Po raz pierwszy od początku trwania zawodów; wojownicy z ZSE1 pomimo wywalczenia pierwszego miejsca w eliminacjach nie obronili tytułu mistrzowskiego w finale. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna w składzie: Tomasz Kabionek, Filip Karaś i Karol Kudliński wywalczyła drugie miejsce.

Dla wszystkich zawodników WIELKI SZACUN za podjęcie rywalizacji i start w KWS_7 i olbrzymie serce do walki !

Zawodników, kibiców i zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów z zawodów na fanpage KWS na facebook tutat

 

Skip to content