Maturzyści na Jasnej Górze

27 marca 2018 maturzyści naszej szkoły wcześnie rano wyruszyli na pielgrzymkę na Jasną Górę. Około 10.00 dotarliśmy na miejsce. Niestety przywitało nas zimno i mżawka, dlatego drogę krzyżową wraz z ks. diakonem Łukaszem Pecyną CR odprawiliśmy wewnątrz klasztoru na Golgocie Jasnogórskiej namalowanej przez Jerzego Dudę – Gracza. Następnie udaliśmy się do Kaplicy Matki Bożej, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, po której widzieliśmy zasłonięcie cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Po wyjściu z kaplicy nadszedł czas na zwiedzanie. Zobaczyliśmy m.in. Salę Rycerską, Skarbiec, Muzeum 600-lecia. Na koniec spotkaliśmy się z o. dr Michałem Leganem, który w krótkim, ale bardzo ciekawym wykładzie  przybliżył nam historię zakonu Paulinów, po czym udaliśmy się na obiad i w drogę powrotną do domu. Tu jednak przygoda z Jasną Górą się nie kończy, bowiem Matka Boża Częstochowska będzie towarzyszyła nam podczas matur. 5 maja 2018r. o godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu w intencji maturzystów ZSE nr 1.