Maturzyści na Jasnej Górze

Maturzyści na Jasnej Górze

27 marca 2018 maturzyści naszej szkoły wcześnie rano wyruszyli na pielgrzymkę na Jasną Górę. Około 10.00 dotarliśmy na miejsce. Niestety przywitało nas zimno i mżawka, dlatego drogę krzyżową wraz z ks. diakonem Łukaszem Pecyną CR odprawiliśmy wewnątrz klasztoru na Golgocie Jasnogórskiej namalowanej przez Jerzego Dudę – Gracza. Następnie udaliśmy się do Kaplicy Matki Bożej, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, po której widzieliśmy zasłonięcie cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Po wyjściu z kaplicy nadszedł czas na zwiedzanie. Zobaczyliśmy m.in. Salę Rycerską, Skarbiec, Muzeum 600-lecia. Na koniec spotkaliśmy się z o. dr Michałem Leganem, który w krótkim, ale bardzo ciekawym wykładzie  przybliżył nam historię zakonu Paulinów, po czym udaliśmy się na obiad i w drogę powrotną do domu. Tu jednak przygoda z Jasną Górą się nie kończy, bowiem Matka Boża Częstochowska będzie towarzyszyła nam podczas matur. 5 maja 2018r. o godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu w intencji maturzystów ZSE nr 1.

Skip to content