100 lekcji o Atomie

100 lekcji o Atomie

Miło nam poinformować, iż w dniach 4-8.12 klasy I, II i III profilu OZE – energetyka odnawialna – wzięły udział w Projekcie „100 lekcji o Atomie” realizowanym w ramach Akcji Ministerstwa Energii „Poznaj Atom”. Zajęcia realizowane były przy współpracy z panem Mikołajem Oettingen z Akademii Górniczo – Hutniczej. Celem zajęć było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z pozyskiwaniem źródeł energii jądrowej, elektrycznej oraz promieniowania jonizującego. W ramach wykładów uczniowie poznali m.in. budowę, działanie elektrowni jądrowej, zasady bezpieczeństwa w energetyce jądrowej oraz rodzaje i skutki promieniowania jonizującego. Prowadzący zajęcia przybliżył również uczniom charakterystykę studiów na kierunku Energetyka, który jest częstym wyborem absolwentów technikum profilu OZE.

 

Skip to content