Relacja z praktyk zagranicznych

Relacja z praktyk zagranicznych

Sobotę przeznaczyliśmy na doświadczanie historii i pogłębianie naszej wiedzy o dziedzictwie kulturowym Wielkiej Brytanii. W związku z tym obraliśmy jako cel naszej wyprawy urocze miasto Salisbury. Po drodze mieliśmy możliwość zobaczenia tajemniczego kręgu kamieni Stonehenge. Po dotarciu do miasteczka udaliśmy się na spacer szlakiem wzdłuż rzeki Avon wiodącym do centrum miasta. Stamtąd już tylko kilka kroków dzieliło nas od wspaniałej budowli górującej nad miastem, a mianowicie katedry z XIII w z najdłuższymi krużgankami i najwyższą wieżą kościelną w Anglii. Po wizycie w katedrze udaliśmy się na spacer średniowiecznymi uliczkami miasta.

Niedzielę spędziliśmy z kolei w dawnej stolicy – Winchester. Miasto ujmuje urokiem średniowiecznych budynków, ruinami zamków piękną bryłą Great Hall i historią nawiązującą do czasów króla Artura oraz cudowną katedrą z ciekawą historią. Dzień był niezwykle ciepły i pogodny jak na tę porę roku, więc udaliśmy się na kilkukilometrowy spacer wzdłuż brzegu rzeki Itchen do założonego w XII St Cross Hospital. Popołudnie spędziliśmy wraz z mieszkańcami tego pięknego miasta w ogrodach nad rzeką.

Skip to content