Wycieczka do Cyfronetu AGH

Wycieczka do Cyfronetu AGH

Dnia 6 lutego uczniowie klasy 4D mieli okazję uczestniczyć w fascynującej wycieczce do Cyfronetu AGH. To niezwykłe miejsce, które stanowi serce obliczeniowe polskiej nauki, było dla naszej klasy nie tylko miejscem poznawania nowych technologii, ale także prawdziwą lekcją historii i inspiracją dla przyszłych informatyków.

Nasza przygoda rozpoczęła się od pasjonującej prezentacji, w której poznaliśmy historię Cyfronetu oraz dowiedzieliśmy się o potężnych superkomputerach. Dowiedzieliśmy się, że te maszyny nie tylko są jednymi z najpotężniejszych w Polsce, ale także odgrywają kluczową rolę w badaniach naukowych, medycynie, czy analizie danych.

Następnie udaliśmy się na zwiedzanie serwerowni, gdzie mieliśmy okazję przyjrzeć się blisko superkomputerowi Prometeusz. To było niezwykłe doświadczenie móc zobaczyć, jak taki gigantyczny sprzęt wygląda od środka, jak pracują jego systemy chłodzenia, oraz jak wiele pracy i zaawansowanej technologii jest potrzebnych, aby utrzymać go w ruchu.

Po zakończeniu zwiedzania uczniowie mieli mnóstwo pytań. Dla niektórych z nas było to pierwsze spotkanie z tak zaawansowaną technologią, ale dla wszystkich było to niezwykle inspirujące doświadczenie. Możliwość zobaczenia na własne oczy, jak działa jeden z najpotężniejszych superkomputerów w Polsce, z pewnością rozpaliła w naszych sercach pasję do informatyki i technologii.

Ta wycieczka do Cyfronetu AGH była nie tylko podróżą przez świat superkomputerów, ale także podróżą przez świat nauki i technologii, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim pracownikom Cyfronetu za niezapomniane doświadczenie oraz za inspirujące spojrzenie w przyszłość technologicznego rozwoju naszego kraju.

Skip to content