Wizyta klasy 2B w firmie Aptiv

Wizyta klasy 2B w firmie Aptiv

Dnia 13 listopada klasa 2B gościła z wizytą w krakowskim Centrum Technicznym firmy Aptiv, będącym jednym z największych i najbardziej innowacyjnych laboratoriów tej firmy na świecie. Powstał w nim m.in. pierwszy system sterowania gestami dla motoryzacji oraz technologie aktywnego bezpieczeństwa. Unikalne rozwiązania firmy Aptiv, wpływające na zminimalizowanie ilości wypadków na drogach, można spotkać w wielu pojazdach światowych producentów samochodów. Głównym celem naszej wizyty było poznanie specyfiki pracy inżyniera i technika. Elektronicy ZSE Nr 1 mieli możliwość przyjrzenia się z bliska stanowiskom pracy, rozmowy z inżynierami i zadawania pytań. Ciekawe, który z uczestników wyjścia złapał przysłowiowego bakcyla? Kto wie, może za jakiś czas kolejna grupa uczniów naszej szkoły będzie oprowadzana w Laboratorium przez jej absolwenta?  

Jeśli jesteście zainteresowani nowoczesnymi systemami elektrycznymi lub samochodami przyszłości, sprawdźcie video w linku poniżej. 

Nowoczesne rozwiązania Aptiv 

Aleksandra Kopacz 

Wychowawca klasy 2B

 

Skip to content