Sukces naszych uczniów w Turnieju Trójgamicznym

Sukces naszych uczniów w Turnieju Trójgamicznym

Na przełomie października i listopada trzy zespoły złożone z uczennic i uczniów naszej szkoły podjęły walkę o udział w 2. etapie Turnieju Trójgamicznego. Wysiłek nie poszedł na marne – nasze drużyny w komplecie zakwalifikowały się do Konferencji Przydziału w Katowicach i Warszawie.

Dziś o poranku wyruszyliśmy więc do walki o ostatni już – finałowy etap rywalizacji. Uczestnicy i uczestniczki na miejscu wysłuchali wystąpień gości specjalnych z branży gier oraz wzięli udział w warsztatach poświęconych game development, game design i experience design oraz w warsztatach pracy grupowej.

Podczas wszystkich Konferencji oprócz warsztatów i prezentacji odbyły się również testy wiedzy dla uczniów i nauczycieli, które pozwoliły drużynom zdobywać punkty, a te tak jak warsztaty grupowe miały wpływ na ostateczny awans do głównego etapu Turnieju Trójgamicznego.

Miło nam poinformować, że zespół PolLand zwyciężył klasyfikację generalną w Katowicach, natomiast zespół Exoludus zajął drugie miejsce w Kantonie Warszawa, co oznacza awans tych drużyn do dalszej fazy turnieju, dzięki czemu nasi uczniowie odbędą m.in. 5-dniowe obozy edukacyjne pod opieką fachowców z branży tworzenia gier.

Każdy zakwalifikowany zespół będzie miał za zadanie pod opieką fachowców zgłębiać swoją wiedzę i stworzyć finalny projekt gry. Najlepsze projekty w Polsce zostaną nagrodzone podczas finałowej gali w Warszawie.

Gratulujemy naszym uczniom – daliście z siebie wszystko!
Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie jest z Was dumny!

Skip to content