Laureaci na „Przystanku Historia”

Laureaci na „Przystanku Historia”

W dniu 12.06.br. w Centrum  Edukacyjnym IPN  „Przystanek Historia” odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. „O Naszą Niepodległą” – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914 – 1922, w którym nasi uczniowie: Patrycja Pyrek, Jakub Kukułka, Michał Sitko zdobyli II miejsce w Polsce.

Organizatorzy  zaprosili uczestników i laureatów konkursu na Uroczystą Galę, w czasie której prezentowano nagrodzone prace. Uczniom oraz ich opiekunom wręczono podziękowania i nagrody.

Nasza Szkoła  w prezencie dla wszystkich uczniów otrzymała gry edukacyjne:

  1. „Znaj Znak’
  2. „W obronie Lwowa”
  3. „Alarm dla Warszawy”

cenne książki:

  1. „Patroni naszych ulic”
  2. „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”

oraz Płytę CD „Katyń 1940 – wojenne ballady L. Makowieckiego”

Zapraszamy do korzystania w bibliotece szkolnej – oby historyczne osiągnięcie uczniów ZSE nr 1 stało się dla wszystkich inspiracją do poznawania własnej historii.

Laureaci Konkursu  oraz ich opiekun p. Zofia Malinowska składają najserdeczniejsze podziękowanie Pani Małgorzacie Kukli za bezinteresowną pomoc w przygotowaniu młodzieży do egzaminu profesjonalne konsultacje historyczne  oraz  cenne wskazówki. DZIĘKUJEMY!

 

Skip to content