Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego – uczniowie ZSE nr 1

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego – uczniowie ZSE nr 1

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Patrycja Pyrek, Jakub Kukułka, Maciej Kozioł, Michał Sitko zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. „O Naszą Niepodległą!” – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922.

Zdobyli II miejsce w Polsce

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych do finału, z wszystkich województw,  zakwalifikowało się 29 szkół średnich. Przed Ogólnopolską Komisją Konkursową do ustnego egzaminu stanęło 122  finalistów, pasjonatów historii Polski. Uczestnicy prezentowali przygotowane na etapie wojewódzkim prace pisemne fotograficzne i multimedialne. Uroczysta Gala Finałowa Konkursu odbyła się 8 czerwca  w Warszawie. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

Opiekunem pracy z młodzieżą była p. Zofia Malinowska. Na etapie ogólnopolskim jako konsultant historyczny wspomagała młodzież p. Małgorzata Kukla. Konkurs trwał od listopada do czerwca br., organizatorem był IPN oraz Polskie Towarzystwo Ziemiańskie. Patronatem objęło MEN. Od przyszłego roku w kolejnych edycjach konkursu, laureatom etapu ogólnopolskiego mają być przyznawane punkty
na studia.

 

Naszym Laureatom Serdecznie Gratulujemy!

Skip to content