Krakowski Wielobój Siłowy 2017

Krakowski Wielobój Siłowy 2017

KWS 5

KRAKOWSKI WIELOBÓJ SIŁOWY

KONDYCJA+WYTRZYMAŁOŚĆ+SIŁA

W dniu 30 marca odbył się finał zawodów KWS_5. Do finału po eliminacjach zostało zakwalifikowanych dziesięć najlepszych zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Krakowa.
Zawodnicy rywalizowali ze sobą w konkurencjach siłowo – wytrzymałościowych w trzech strefach gry: na każdej w sześciu specjalnie przygotowanych stacjach. KWS to zawody wymagające od uczestników świetnego przygotowania kondycyjnego i posiadania umiejętności niezbędnych w treningu wielofunkcyjnym. Startujący w zawodach muszą wskazać się odpowiednim przygotowaniem motorycznym jak i posiadać specjalnie wy trenowane parametry kondycyjne, wytrzymałościowe i siłowe. Zespół musi również przygotować odpowiednią strategię zmian i rozłożyć siły tak żeby być w stanie trzykrotnie pokonać rozstawiony obwód stacyjny. Wszystko to sprawia, że KWS to najbardziej wymagające i wyczerpujące zawody Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Można powiedzieć, że zawodnicy KWS to w pełni ukształtowani atleci.
Po raz trzeci z rzędu zawody wygrała reprezentacja Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 w składzie: Tomasz Kosiba. Filip Karaś i Tomasz Kabionek. Miejsce drugie wywalczyła ekipa z Zespołu Szkół nr 1 a trzecie XXV Liceum Ogólnokształcące.
Tytuł MVP (najlepszy zawodnik turnieju) wywalczył reprezentant Zespołu Szkół Łączności Damian Durałek.
W tym samym dniu rozegrano także zawody KWS_5 dla szkół gimnazjalnych. Zawody przeprowadzono również w trzech strefach gry. ale na pięciu stacjach i mniejszych obciążeniach odpowiednio dostosowanych do wieku i rozwoju fizjologicznego młodszych zawodników. Zasłużone pierwsze miejsce wywalczyło Gimnazjum nr 22. Drugie miejsce zdobyła reprezentacja Gimnazjum nr I a trzecie Gimnazjum nr 4. W zawodach w kategorii open najlepsi okazali się zawodnicy z Gimnazjum w Luborzycy.
MVP otrzymał Adrian Rysak z Gimnazjum Nr 37
Organizatorzy zawodów gratulują wszystkim uczestnikom podjęcia wyzwania i startu w KWS. zaangażowania i wielkiego serca do walki.
SZACUN PANOWIE i do zobaczenia za rok!

Hubert Pietrus
Krzysztof Batko

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

>>> galeria 1 <<<

>>> galeria 2 <<<

>>> galeria 3 <<<

Skip to content