Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszego ucznia Emila Wójtowicza, który zdobył III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Młody Innowator” pod hasłem „Mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie” za projekt pt. „Zintegrowany system monitorowania i zajętości sal lekcyjnych”.
Konkurs organizowany jest przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną (FSNT-NOT) we współpracy z Towarzystwem Kultury i Historii Techniki oraz Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów (SPWiR). Jego celem jest rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia oraz praktycznego wykorzystania wiedzy poprzez opracowywanie innowacyjnych projektów i rozwiązań technicznych.
Projekt Emila dotyczył opracowania systemu umożliwiającego monitorowanie oraz zarządzanie informacjami dotyczącymi dostępności i wykorzystania sal lekcyjnych. Rozwiązanie ma na celu usprawnienie organizacji pracy szkoły oraz efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni edukacyjnej.
Dodatkowym osiągnięciem było otrzymanie wyróżnienia przyznanego przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów (SPWiR) – współorganizatora konkursu – co stanowi wyraz uznania dla innowacyjności projektu oraz wysokiego poziomu jego realizacji.
Opiekunem projektu była mgr inż. Katarzyna Obara, która wspierała ucznia podczas opracowania i przygotowania projektu.




