19 marca 2026 młodzież klas: IA, IB, IC, ID uczestniczyła w spotkaniu z panem Janem Melą, podróżnikiem i działaczem społecznym, w ramach Wielkopostnych Dni Skupienia „Wstań”. W Centrum Jana Pawła II zgromadziło się prawie tysiąc młodych ludzi, z uwagą słuchających pana Jana Meli, który dzielił się doświadczeniami z własnego życia. Opowiadał przede wszystkim o budowaniu relacji z drugim człowiekiem, zwrócił uwagę na przebaczenie (szczególnie najbliższym), odniósł się również do roli Boga w swoim życiu. Po oficjalnym spotkaniu, można było przez chwilę porozmawiać osobiście z bohaterem spotkania, z czego nasi uczniowie bardzo chętnie skorzystali. Udało nam się również otrzymać dedykację dla społeczności naszej szkoły, którą możecie zobaczyć na zdjęciu.
Następnie młodzież uczestniczyła w słodkim poczęstunku. Po zaspokojeniu głodu wzięliśmy udział w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Mszy Świętej, którą swoją posługą lektorską ubogacili nasi lektorzy. Dzisiejszy dzień był dla nas wyjątkowy. Co zapamiętamy? Słowa pana Jana Meli, byśmy mieli wiarę i odwagę do spełniania marzeń. Dziękujemy Pani Karolinie Jareckiej, że uczestniczyła z nami w tym spotkaniu.







