Wielki powrót Turnieju Trójgamicznego!

Wielki powrót Turnieju Trójgamicznego!

Drodzy Uczniowie!

Twórcy gier zabierają nas tam, gdzie nigdy nie doszlibyśmy samodzielnie – dlatego tworzenie gier to zajęcie dla wyjątkowych osób. Właśnie takich poszukuje i kształtuje Uniwersytet Gamizmu, który zaprasza młodych twórców do udziału w Turnieju Trójgamicznym! Coraz częściej wychowankowie Uniwersytetu skarżą się na różne błędy i problemy – bugi, które nawiedzają ich projekty. Okazuje się, że za wszystkim stoi tajemnicza postać. Dawny uczeń Uniwersytetu Gamizmu, który przed laty został wyrzucony poza mury szkoły – Lord Fail. Uniwersytet Gamizmu poszukuje najbardziej obiecujących zespołów twórców gier, które stawią czoło Lordowi i jego poplecznikom…

W tym tygodniu ruszy rekrutacja do projektu, do której już możecie zacząć się przygotowywać. Co musicie wiedzieć/przygotować?

  1. Zespół powinien liczyć 8-10 osób i mieć ustaloną nazwę.
  2. Każda osoba w zespole wybiera swoją rolę:
    – Game Development – programowanie gier,
    – Design – projektowanie mechanik i fabuł,
    – Experience Design – oprawa wizualna i dźwiękowa.
  3. Przygotujcie dane każdego z uczniów i uczennic należących do Zespołu w postaci imienia i nazwiska, płci, adresu e-mail, numeru telefonu kontaktowego, informacji o wyborze ścieżki edukacyjnej jednej z trzech ścieżek edukacyjnych: game design, game development, experience design) oraz wskażcie, kto pełnić będzie funkcję Lidera
  4. Film wideo nieprzekraczający długości 3 minut, zawierający uzasadnienie, dlaczego Zespół powinien wziąć udział w projekcie.
  5. Pomysł na Grę wideo:
  • Tytuł,
  • Opis,
  • Unique Selling Points (cechy wyróżniające Grę wideo spośród innych podobnych gier),
  • Opis przykładowego zadania, jakie czeka gracza w Grze wideo.

Turniej Trójgamiczny to kolejna inicjatywa, w której nasi uczniowie osiągali sukcesy i byli finalistami projektu. Uczestnicy projektu mieli okazję odbyć m.in. 5-dniowe obozy edukacyjne pod opieką fachowców z branży tworzenia gier, co było dla nich bezcennym doświadczeniem.

Szczegóły u p. Wojciecha Kłyzy w sali 211 lub poprzez dziennik elektroniczny Librus.

Skip to content