FINAŁ KONKURSU O SZWAJCARII

FINAŁ KONKURSU O SZWAJCARII

16 czerwca 2024 uczennice z klasy 2D: Monika Jaromin, Zuzanna Korzeniak i Julia Szabelska wzięły udział w finale ogólnopolskiego konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była wiedzy o Szwajcarii. Uczestnicy na postawie wylosowanego tematu przygotowywali prezentację w języku niemieckim, którą następnie przedstawiali jury. W konkursie uczestniczyły 22 drużyny z całej Polski. We wcześniejszych etapach: szkolnych i regionalnych wzięło udział ponad 9 tys. uczniów. Dziewczyny zdobywając pierwsze miejsce w szkole, a następnie w regionie znalazły się w finale. Poziom konkursu był bardzo wysoki, bowiem startowała młodzież ze szkół ogólnokształcących z rozszerzonym językiem niemieckim czy językiem mniejszości narodowej. Byliśmy jedną z dwóch szkół reprezentujących szkolnictwo zawodowe.

Skip to content