Gramy, gramy, gramy …

Gramy, gramy, gramy …

Uprzejmie donosimy, że nasz, nagrodzony podczas 44. Festiwalu Artystycznego Młodzieży spektakl „Don Matteo –odcinek Amare, Spes, Fides” zagraliśmy przed ponad 600 osobami.

We wtorek 21 maja 2024r. zagraliśmy dla rodziców, rodzeństwa, przyjaciół i absolwentów. To był wyjątkowy spektakl, gdyż nasza publiczność bardzo aktywnie włączyła się w jego przebieg. Rodzice w doskonały sposób odpowiadali na pytania policjantów, wprowadzając elementy humoru oraz stawiając przed nami wyzwania aktorskie, ale daliśmy radę i na koniec otrzymaliśmy gromkie brawa. A po spektaklu spotkaliśmy się na „słodkim co nieco”, dzieląc się wrażeniami z Festiwalu.

W poniedziałek 27 maja 2024r., wystawiliśmy naszą sztukę przed społecznością szkolną. I to okazało się ogromnym wyzwaniem. Musieliśmy się mocno postarać, by wydobyć zeznania od publiczności. Nasz policjant dwoił się i troił, by rozwikłać zagadkę kryminalną. Na szczęście nad wszystkim czuwał Don Matteo, który pomógł doprowadzić śledztwo do końca. Pomógł nam także Pan Dyrektor, który nie tylko odpowiadał na pytania policjanta, ale także na koniec skierował do nas bardzo miłe słowa z gratulacjami.

Po raz kolejny wystawiliśmy spektakl przed dziećmi z Domu Dziecka oraz seniorami z Domu Pomocy Społecznej. Byliśmy zaskoczeni postawą seniorów i dzieci, którzy w doskonały sposób współpracowali z policjantami. Czasami wprowadzając ich w błąd poprzez wyjątkowo ciekawe odpowiedzi na pytania. I tu znów do akcji włączył się niezawodny Don Matteo.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji szkoły, Rodzicom i bliskim za wspieranie naszych działań.

Skip to content