Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

27 maja 2024 Wolontariat naszej szkoły zorganizował spotkanie dla dzieci z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 oraz seniorów z Domu Pomocy Społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Spotkanie rozpoczęliśmy spektaklem przygotowanym przez grupę Rezistors „Don Matteo – odcinek Amare, Spes, Fides”, który został nagrodzony potężnymi brawami. Aktorzy dostali również zaproszenie do zaprezentowania sztuki w domach pomocy społecznej w Nowej Hucie.  Następnie podzieliliśmy się na pięć grup i wzięliśmy udział w grze terenowej. Każdy zespół otrzymał kartę pracy.  W wyznaczonych miejscach czekali wolontariusze, którzy w kopertach przekazywali niezbędne informacje do jej wypełnienia. Nasi goście w ramach zabawy odkrywali tropy różnych zwierząt, uczyli się piosenki, odgadywali zaszyfrowane miejscowości oraz przygotowywali inscenizacje do zdania ukrytego w kodzie QR. Na koniec wszyscy spotkaliśmy się w auli, gdzie na uczestników czekała słodka uczta z pysznymi ciastami i ciasteczkami. Grupy po zaprezentowaniu efektów swojej pracy otrzymały nagrody, w których oprócz słodyczy znalazły się upominki sportowe oraz maskotki.  Składamy serdecznie podziękowania wszystkim, którzy wspierają nasze działania, bo bez Waszej pomocy nasi przyjaciele nie otrzymaliby prezentów.

Skip to content