„HelpHunters” ze Srebrnym Wilkiem w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”

„HelpHunters” ze Srebrnym Wilkiem w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 2C pod szyldem „HelpHunters” odnieśli wielki sukces podczas finałowej gali „Zwolnionych z teorii” i otrzymali nagrodę Srebrnego Wilka za najlepszy projekt w województwie małopolskim oraz uzyskali nominację do Złotego Wilka co oznacza naszą obecność wśród najlepszych projektów w kraju. Jednocześnie spośród wszystkich krakowskich techników zajęliśmy najwyższe miejsce w rankingu ogólnopolskim.

Aplikacja „HelpHunters” opiera się na pomaganiu w drobnych, codziennych pracach. Potrzebujący nadaje zadanie, które jest wypełniane przez wolontariusza. Osoba pomagająca jest wynagradzana punktami w aplikacji, które przekładają się na nagrody. Z aplikacji może korzystać każdy, kto potrzebuje pomocy. Aplikacja zyskała patronat firm takich jak: Autopay, Capgemini, czy też Fundacji BGK.

Projekt naszych uczniów zyskał szeroki rozgłos w mediach zarówno krakowskich jak i ogólnopolskich oraz uzyskał maksymalną ilość punktów do zdobycia w olimpiadzie. Uznanie dla aplikacji wykazało również Ministerstwo Cyfryzacji, czego efektem było zaproszenie na spotkanie z Panem Ministrem podczas gali finałowej. Samą galę uświetniła obecność przedstawicieli władz państwowych.

„Zwolnieni z Teorii” to największa olimpiada w Polsce, podczas której uczniowie organizują własne projekty społeczne. Każdy Finalista zdobywa certyfikat ceniony przez pracodawców na całym świecie.

Skład zespołu:

  • Biegun Maciej
  • Jakieła Mirosław
  • Kapela Maksymilian
  • Koza Bartosz
  • Łopatecki Piotr
  • Matysiak Krystian
  • Mehalatii Dmytrii
  • Skrobot Jan

Gratulacje chłopaki! Jesteście wzorem dla innych i życzymy Wam dalszych sukcesów!

 

Skip to content