Piknik w DPS

Piknik w DPS

W czwartek 25 maja 2023 Wolontariat naszej szkoły wziął udział w Pikniku integracyjnym w Domu Pomocy Społecznej, z którym współpracujemy od ponad 20 lat. Nasi seniorzy lubią nas zaskakiwać, więc i tym razem nie obyło się bez niespodzianek. Tematem wiodącym imprezy była historia Nowej Huty. Dlatego w różnych miejscach ogrodu znalazły się tabliczki ukazujące charakterystyczne miejsca związane z tą dzielnicą Krakowa m.in. Plac Centralny, restauracja Stylowa i Zalew. Był grill i wózek z watą cukrową oraz …. ponad trzystu gości. Na przygotowanej scenie: seniorzy tańczyli i śpiewali, odbywały się również pokazy np. sztuk walki, tańca klasycznego. Zorganizowano także konkurs wiedzy o Nowej Hucie. Dwóch, naszych wolontariuszy wcielało się na zmianę w rolę wielkiego kocura, który spacerował między gośćmi, budząc powszechną radość i podbijając serca szczególnie najmłodszych. A tak na marginesie starsi też się chętnie do niego przytulali. Było pięknie, było pysznie, było radośnie. Kolejny raz okazało się, że nasi seniorzy pomimo wieku i wielu chorób potrafią świetnie się bawić.

Ps.

Składamy serdeczne podziękowania pani Marioli Łukasik za pomoc w zorganizowaniu wyjścia.

Skip to content