Maturzyści na Jasnej Górze

Maturzyści na Jasnej Górze

W poniedziałek 3 kwietnia 2023, wczesnym rankiem maturzyści z klasy 4AG i 4CG pod opieką p. Pawła Siwka oraz p. Renaty Chrzanowskiej wyruszyli na pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej Częstochowskiej. Około godziny 10.00 udało się nam dotrzeć na Jasną Górę, gdzie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej. Naszym rozważaniom towarzyszyły niesamowite obrazy Golgoty Jasnogórskiej autorstwa Jerzego Dudy-Gracza. Następnie wzięliśmy udział w Mszy Świętej przed ikoną Matki Bożej Częstochowskiej, po której zwiedziliśmy Sanktuarium. Odwiedziliśmy m.in.:

  • Skarbiec, Muzeum 600-lecia, w którym znajdują się przepiękne szaty oraz naczynia liturgiczne;
  •  Bastion św. Rocha, w którym zobaczyliśmy m.in. wystawę: „Nie byłoby Papieża Polaka, gdyby nie było twojej wiary – św. Jan Paweł II i Prymas Tysiąclecia bł. ks. kard. Stefan Wyszyński”,
  • Salę Rycerską.

Pospacerowaliśmy po Wałach Jasnogórskich, poznając historię obrony Jasnej Góry podczas potopu szwedzkiego. Niestety czas płynął szybko i po obiedzie, musieliśmy ruszać w drogę powrotną do domu.

Ps.

3 maja 2023 o godz. 7.00 w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza Święta w intencji maturzystów naszej szkoły.

Skip to content